» » تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟

مقالات

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟

هاست لینوکس چیست؟
این سرویس برای راه اندازی و طراحی سایت میباشد. تمامیه داده های وب سایت در این سرویس قرار میگیرد و با اتصال دامنه به هاست می توان به اطلاعات داخل هاست دسترسی پیدا کرد.
هاست لینوکس در اصل فضایی است که بر روی سرور های طراحی سایت ایجاد می شود. 
کنترل پنل این سرویس معمولا سی پنل(cpanel) است
معمولا کاربران این مورد را اشتباه میکنند که چون هاست لینوکس نام دارد باید لزوما بر روی سیستم عامل خود لینوکس داشته باشد
معمولا اسکریپت هایی که در اینترنت وجود دارند با هاست لینوکس بهتر قابل استفاده هستند
در کل هاست لینوکس کاربرد بیشتری نسبت به هاست ویندوز دارد
 
هاست ویندوز چیست؟
هاست ویندوز بیشتر برای کسانی مناسب است که قصد استفاده از اسکریپت های asp یا asp.net و یا بانک اطلاعاتی (database) مایکروسافت یعنی همان sql server را داشته باشند.
سرویس های هاست ویندوز  به دلیل رایگان نبودن ویندوز و نرم افزار های تحت آن و نیاز به خرید لایسنس  برای آنها، نسبت به سرویس های هاست لینوکس قیمت بیشتری دارند.
 
تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟
تفاوت اصلی در تکنولوژی است که شما برای طراحی سایت تان استفاده می کنید. در صورتی که در طراحی سایت شما از php. و MySQL استفاده شده باشد ، شما می توانید هاست لینوکس را انتخاب کنید. در صورتی که طراحی سایت شما با استفاده از تکنولوژی net. و یا ASP پیاده سازی شده باشد و یا اینکه از SQL Server استفاده شده باشد ، شما باید هاست ویندوز را انتخاب کنید. در هاست های قدیمی لینوکس ، گاهی قیمت ارزان تر آن به عنوان یک پارامتر مهم در تصمیم گیری مطرح می شد که امروزه توجه کمتری به این مساله می شود.
به صورت قطعی نمی توان گفت که لینوکس نسبت به ویندوز برتری زیادی دارد و بالعکس اما بسیاری از طراحی سایت های موجود در دنیای اینترنت از هاست لینوکساستفاده می کنند و با توجه به استفاده بسیار زیاد از این سیستم عامل نسبت به ویندوز باعث شده تا بیشتر آمار نفوذ به سایت ها هم از همین سیستم عامل باشد .

Rated 5/5 based on 2153 reviews
طراحی سایت
Rated 4.5/5 based on 421 reviews

Copyright 2006-2019 Web Designed By Nikan Engineers Group ©